Wanneer: zaterdag 26 april 2025
Tijd: van 10 tot ca. 12 uur
Verzamelen: Bezoekerscentrum Tenellaplas, Duinstraat 12a, Rockanje
Aanmelden: aanmelden voor deze activiteit is verplicht, via nico.enthoven@gmail.com
Op zaterdag 26 april 2025 organiseert onze Natuurvereniging de plantenexcursie ‘Heemtuin en omgeving’ in Rockanje. De Heemtuin naast de Tenellaplas in Rockanje is namelijk een plek waar veel unieke plantensoorten hun schoonheid laten zien, zeker in het voorjaar. Nieuwsgierig geworden? Meld je dan snel aan voor deze bijzondere excursie onder leiding van Nico Enthoven.
Unieke plantensoorten
We starten deze plantenexcursie in de Heemtuin. Er zullen hier talloze bloeiers te vinden, inclusief veel bijzondere soorten die een voorkeur hebben voor de specifieke omstandigheden van deze biotoop op Voorne. Ongetwijfeld zullen ook de eerste orchideeën bloeien, waaronder de harlekijn en misschien zelfs de keverorchis.
Vervolgens lopen we rond de Tenellaplas. De kans is groot dat we daar bijvoorbeeld de paarse schubwortel zullen vinden. Afhankelijk van de tijd kunnen we nog verder het gebied in om te kijken welke interessante planten we nog meer kunnen ontdekken.